1. Sisuhaldustarkvara valik
Sisuhaldustarkvara valitakse peamiselt pakutavate võimaluste järgi, tihtipeale saab määravaks hind. Alles peale hinda vaadatakse lisavõimalusi ning kasutamise mugavust ja lihtsust. Ning kõige vähem mõeldakse alguses süsteemi turvalisuse peale, mis tegelikult võiks olla valiku tegemisel üks olulisemaid aspekte.
WordPress on Eestis kõige populaarsem platvorm ja seda eelkõige lihtsa kasutajaliidese pärast – tuhandeid tasuta pluginaid, lihtne sisuhaldus, lihtne e-pood ning väga palju ilusaid valmiskujundusi on selle suuremad plussid.
2. Domeeni valik
1. Vali domeen, mis on lihtne, lühike, sinu tegevusvaldkonda iseloomustav; vali vastavalt sihtriikidele. Vaba domeeninime kontroll.
2. Kaardista nimed, mis sulle meeldivad ja testi tuttavate peal, kas nemad saavad aru, mis teenuse või tootega tegu.
3. Täpitähtedega domeeni ära vali, kuigi ka seda saab teha. Vaata kasulikku domeeninime ja kaubamärgi kaitsmise juhtumit Cleveroni näitel.
4. Unikaalne – eristu konkurentidest. Domeeninimede generaator – www.panabee.com või domainr.com
5. Kas keegi kasutab sinu soovitud domeeni sotsiaalmeedia kanalites?
3. Registripidaja ehk veebimajutus
Kuidas valida veebimajutust ehk registripidajat?
On oluline, et su oleks veeb majutatud oma registripidaja juures. Ära tee seda paari euro kokkuhoiu nimel mõne tuttava või isegi mitte arendaja veebimajutuses. See tähendab, et võid hiljem jääda lõksu, kui suhted sõbra-tuttavaga on nihu läinud või arendaja maa pealt kadunud – neid juhtumeid on palju. Sinu veeb = sinu veebimajutus.
Teine oluline tähelepanek: eelista kodumaiseid veebimajutajaid, kui tegutsed Eestis või lähiturgudel. See on oluline otsus mitmel põhjusel, nii seetõttu, et see hakkab rolli mängima Google’i seisukohast, kui su server on liiga kaugel, ning kodumaiste ettevõtetega on alati mugavam ja lihtsam suhelda. Eestis pakuvad veebimajutust näiteks Veebimajutus ja Zone.
4. Kujundusmalli valimine
Tasuta kujunduse plussid ja miinused:
1. Saadaval WordPressi kujunduste keskkonnas
2. Vastavad kvaliteedi nõuetele
3. Disainerid on loonud käeharjutamiseks, portfoolio täiendamiseks. Pakuvad ka PRO-versioone.
4. Tagasihoidlik klienditugi
5. Funktsionaalsus on küllaltki piiratud, selle tõstmiseks peab palju pluginaid kasutama
6. Pole unikaalne, omanäoliseks muutmine tähendab palju koodikirjutamist
7. Kujunduse loojal pole kohustust kujundust uuendada
8. Lõpetab tegevuse ning sinu veebileht lõpetab uuenduse käigus töö
Vaata tasulisi kujundusmalle, vali sobiv ja tee ise või pöördu meie poole. Kuid ka tasuliste puhul tuleb olla tark tellija, näiteks kõige soodsamad tasulised mallid ei pruugi üldse olla piisavalt funktsionaalsed. Klienditugi on puudulik ja palju on vigu ehk arendaja ei ole kogenud. Meie soovitus on valida populaarsete seast – Avada, Bridge, The Seven vms.
Miks valida meid?
1. Kaks kuud tasuta kliendituge
2. Kasutusjuhendid ja õpetused
3. Unikaalne disain