fbpx

AVAMISNÄDALAL KÕIK KUJUNDUSPÕHJAD

20%

SOODAMAD!

Tulemustele orienteeritud digiagentuur

Valmisdisain või rätseplahendus: milline on sinu ettevõtte jaoks parim?

eaacd5_487f2997da2643048b8c742c533021d2_mv2

Oled valmis oma brändiga edasi liikuma ja soovid uut veebilehte või hoopis olemasolevat värskendada. Kas valida juba olemasolev valmisdisain (template) või “custom coded” lahendus? Sa pole kindel, milline lahendus võiks sulle sobida?

Oled õiges kohas! Kindlasti on sinu ettevõttes olemas nii rätseplahendusega kui ka valmisdisaini jaoks sobiv aeg. 

RÄTSEPLAHENDUS ehk nn ümber kodeeritud veebileht

Rätseplahendusega veebilehed teevad täpselt seda, mida nad piidel ütlevad. Need on koht, kus klient (teie) palkab veebidisaineri, kes on spetsialiseerunud veebilehtede tegemisele.

Hind: veebilehetegija palkamine jääb keskmiselt 2000 – 10 000 euro piiresse. See sõltub veebilehe tegijast kui ka kliendi soovidest.

Plussid:

 • Disain on vastab täielikult ettevõtte eesmärkidele ja garanteerib, et erined täielikult rahvamassist. 

 • Saad veebilehe tegijalt tuge, et veebilehe ülesehitus ja disain vastaks ettevõtte eripäradele. 

 • Kui on soov teha kodulehe optimeerimist otsingumootorile (SEO), siis üldjuhul sisaldub rätseplahendusega kodulehe hinnas.

 • Kui pole varem kodulehtege loomisega kokkupuutunud, võib veebidisaineri palkamine olla parim valik.

 • Kui brändil on oma kindel nišš, siis oskab ekspert nõu anda, ilma et peaksid Google’is tunde veetma ideid otsides.

Miinused:

 • Kallim, seega ei pruugi see sobida, kui eelarve on piirattud.

 • Olenevalt disainerist võib projekti valmimine veidi aega võtta. Mõned disainerid, nagu meie, määratlevad täpselt etapid ja ajakava, et oskaksid valmimisajaga arvestada. 

 • Muudatuste tegemine ei pruugi olla lihtne. Osad disainerid (kaasa arvatud meie meeskond) juhendavad sind veebilehel tehtud muudatuste osas ja õpetavad, kuidas hooldada ja hoida pahalaste eest kaitstuna. 

Millal palgata veebidisainer?

Kui oled tegutsenud veidi pikemat aega ja ettevõttel on eraldatud eelarve, on see tõenäoliselt parim valik. Umbes aasta pärast oma ettevõttes töötamist mõistad oma ettevõtte täpset sõnumist, sihtrühma ja nende vajadusi. 

Jah, me võime küll olla oma teekonna alguses ette valmistatud kui vähegi võimalik, kuid üsna sageli võib see muutuda. Kui oled oma ettevõtte juhtimisega kursis, õpid nii palju, et eesmärgid ja visioon võivad hoopis muutuda. Kui oled investeerinud €€€ rätseplahendusse oma ettevõtte alguses, kuid võid paari kuu pärast avastada, et see ei ühti sinu ettevõttega. Kui juhid oma ettevõtet umbes aasta, annab see meile piisavalt paindlikku aega, et teada saada täpselt, mida veebilehelt ja brändilt täpsemalt soovid.

See ei või kõigi jaoks paika pidada, kuna iga ettevõte on erinev. Kui see nii on, on peamine asi, mida arvestada, eelarve. Lihtsalt veendu, et veebilehe tegija näitaks sulle kuidas veebilehel muudatusi teha ja seda aegajalt värskendada, või et sul oleks eelarvet, et palgata arendaja muudatuste tegemiseks.

Lõpuks, kui tead, et sinu veebileht ole nii lihtne, peaks mõtlema veebidisaineri peale. Nad saavad kasutada oma teadmisi ja kogemusi, et kujundada veebileht täielikult sinu ettevõtte vajadusi järgides.

Üks on kindel, rätseplahendusega veebilehed on täielikult loodud täielikult sinu brändi silmas pidades.  Kui tundsid ennast selles ära, siis võiksid mõelda rätseplahenduse peale! 

Template ehk veebilehe valmisdisain

Valmispõhjad on platvormi olemuse tõttu pisut erinevad.

Hind: valmisdisain võib olla vahemikus 60–400 eurot. 

Plussid:

 • See on palju odavam kui rätseplahendus.

 • Sulle meeldib olla loominguline ja katsetada erinevaid lahendusi, kuid sa ei taha alustada tühjalt lehelt.

 • Sa soovid õppida väga praktilisel viisil.

Miinused:

 • Tegemine võib võtta oodatust rohkem aega. Kui sul napib aega, ei pruugi see olla parim valik.

 • Sinu valitud põhi ei vasta täielikult sinu ettevõtte vajadustele

 • Funktsionaalsus on küllaltki piiratud, selle tõstmiseks peab palju pluginaid kasutama
 • Pole unikaalne, omanäoliseks muutmine tähendab palju koodikirjutamist
 • Lõpetab tegevuse ning sinu veebileht lõpetab uuenduse käigus töö

Millal peaksid põhja kasuks valmima?

Valmisdisain sobib suurepäraselt neile, kes ei taha tühja lehega nullist alustada. Seega, kui soovid pääseda juurde eksperdi ressurssidele lisatasu maksmata, võib template olla hea valik.

Kui oled ettevõttega äsja alustanud, soovitan valmispõhja. Veebisaidi olemasolu on tänapäeval väga oluline. Valmisdisain annab sulle paindlikkuse, ilma et peaksid oma veebilehele suuri summasid investeerima.

Pärast esimest aastat oled tõenäoliselt palju rohkem kursis oma täpsete nõuetega veebisaidile. Sel hetkel võib olla aeg pöörduda veebidisaineri poole. 

Kui soovid abi veebilehe tegemisel, siis võta meiega julgelt ühendust!