fbpx

AVAMISNÄDALAL KÕIK KUJUNDUSPÕHJAD

20%

SOODAMAD!

Tulemustele orienteeritud digiagentuur

Veebilehe optimeerimine otsingumootoritele (SEO) ehk kuidas teha veebileht nähtavaks?

Strateegia

Sa oled just tellinud ja kätte saanud oma uhiuue, viimaste trendide järgi valmistatud kodulehe. Sul on suurepärane e-poe lahendus ja leht pakub külastajatele ülimugavat kasutajakogemust. Aga ometi ei kasva ootustega samaväärselt kodulehe külastatavus. Milles asi?

Üks probleem võib olla selles, et su veebileht ei ole (piisavalt) optimeeritud otsingumootoritele. Teisisõnu, su lehele on SEO tegemata. Siin artiklis jagame näiteid veebilehtedest, mida oleme valmistanud või millele oleme SEO teenust pakkunud.

Mis on SEO ehk veebilehe optimeerimine otsingumootoritele?

Kui sa edasi lugeda ei viitsi – SEO on viis, mis aitab su kodulehel näiteks Google’i otsingutes esimeste sekka jõuda.

Neile, kes rohkem huvi tunnevad, räägime lähemalt. Kodulehe optimeerimine ehk SEO ei ole *üks* asi, mida lehega teha saab, vaid mitu üksteise järel tehtavat toimingut:

  1. märksõnade analüüs ehk analüüs, millised sinu veebilehega seotud märksõnad on mõistlik otsingumootorites esile tõsta veebilehe optimeerimine ehk kodulehe kohendamine eelmises punktis räägitud analüüsi tulemustele.

  2. sisu loomine veebilehtedele. Veebilehe üks tähtsamatest eesmärkidest on edastada informatsiooni. Selleks on täna erinevaid võimalusi, kuid tekst on jäänud otsingumootorite jaoks kõige olulisemaks kodulehe sisu kohta käiva informatsiooni hankimise allikaks. Kas see on relevantne kasutajate kavatsustega? Kas selles on piisavalt informatsiooni toote kohta? Lihtsast teenuste listis väljatoomine enamasti ei piisa selleks, et jõuda otsingumootori esilehele. Vajadusel tõstame lehe sisu ringi, vaatame üle lehtede pealkirjad, sisu ja ka aadressis ehk URL-is.

  3. kodulehe kontroll ehk veendumine, et veebilehel kõik toimib ja poleks ühtegi veateadet. Näiteks vaatame üle, et su koduleht ei jookseks vana, http protokollil, aga ka nutiseadmetele optimeerituse ning laadimiskiiruse. Kõige hullem on see, et enamasti pole taolisi probleeme silmaga näha. Leiame Sinu kodulehe koodis või serveri seadistuses üles kõik puudused ja kodulehe külastaja kasutajakogemust negatiivselt mõjutavad asjad, et hiljem need võimalusel parandada.

  4. kodulehe optimeerimine mobiilseadmete jaoks. Täna on internetiturunduses “Mobile first” termin nagu “Aamen” kirikus. Kõike kujundab tarbijate harjumused ja tehnoloogia, mis neid harjumusi muudavad. Selletõttu peab tänapäeva koduleht arvestama ennekõike just mobiiltelefoni kasutajaga. Teeme vajalikke seadistusi selleks, et parandada Sinu kodulehele sattunud mobiiltelefoni kasutaja kogemust. Kui kodulehe kujundus ei vasta mobiilisõbralikku kodulehe kriteeriumitele, siis aitame kodulehe mobiilisõbralikuks teha* (eraldi teenus).

  5. kasvu strateegia loomine. Kuna konkurendid ei maga ning ka otsingmootorite reeglid muutuvad, siis ei piisa sellest, et teed elementaarsed asjad korda. Isegi kui alguses olid head tulemused, siis varem või hiljem avastad, et konkurendid on ette jõudnud. Siin on mõistlik ennetada taolist olukorda, sest SEO teenuse mõju võib avalduda mõningal juhul isegi 6 kuu pärast. Võib juhtuda, et jääd konkurentidest aastateks maha, sest nemad panustasid pidevalt kodulehe optimeerimisse. Järjepidev sisu loomine ja viitepopulaarsuse kasvatamine on ainuke viis konkurentsitihedas valdkonnas esilehele jõuda ja jääda, sest kodulehe väärtus peab ajas kasvama.

 

Kasvatame Sinu kodulehe väärtust järjepidevalt luues sisu kodulehe jaoks.