Alustame kõige olulisemast Ads Manageris reklaamides. Mis on Sinu reklaami eesmärk?
Kas eesmärgiks on brändi teadlikkust tõsta? E-maili listi kasvatada? Saada rohkem hinnapäringuid? Kodulehe liiklust suurendada? Mängule kaasa elamist tõsta? E-poes rohkem oste saada? Videole vaatamisi saada?
Kuna valikus on nii palju erinevaid võimalusi, siis kuidas olla kindel, et valid õige?
Awareness (kategooria)
Seda kategooriat kasutatakse siis, kui eesmärgiks on tõsta oma ettevõtte sotsiaalmeedia kanalite (Facebook, Instagram) tuntust ja viia reklaam võimalikult paljude inimesteni.
Mõtle sellest kui oma turundustegevuste alguspunktist – sa tahad, et sind märgataks, sinu bränd kinnistuks ning tuntus kasvaks.
Brand awareness
Brand awareness eesmärk viib reklaami inimesteni, kes suurema tõenäosusega brändidega seotud reklaame jälgivad. Sul on võimalik näidata enda brändi inimestele, kes on näidanud huvi teiste brändide vastu (näiteks Calvin Klein, Audi jt – valikuid on lõputult).
Millal kasutada? – Kui soovid tõsta teadlikkust oma ettevõttest potentsiaalsete klientide seas, kuid konkreetne tegevus, mida reklaami nägija tegema peaks (nt soodusmüük, üritusel osalemine) puudub.
Facebook hakkab sinu reklaame edastama inimestele, kelle arvates nad neid nähes sind enim mäletavad ja sinult võetakse tasu CPM-i alusel.
Reklaami seadistamisel on võimalik piirata reklaami näitamise sagedust ühe inimese kohta – see on oluline, sest kui reklaami liiga tihti näidata, võivad inimesed väsida selle nägemisest.
See reklaami tüüp sobib kõige paremini esimese puutepunkti tegemiseks sinu brändi ja vaatajaskonna vahel, kes ei ole sinust varem kuulnud.
Reach ehk ulatus
Reach ehk ulatuse, nagu eestikeelne nimetus ütleb, eesmärgiks on viia reklaam võimalikult paljude inimesteni ja seda madala hinna eest.
Millal kasutada? – Seda tüüpi reklaam on kasulik väiksematel ettevõtetel, kes sooviksid, et rohkem inimesi neile olulisest sihtrühmast reklaami näeks.
Sarnaselt Brand Awarness reklaami seadistamisel on võimalik määrata reklaami näitamise sagedust ehk mitu korda mingi aja perioodi jooksul üks kasutaja reklaami näeb.
Consideration (kategooria)
Consideration kategooriat kasutatakse põhiliselt aktiivsuse ning liikluse loomiseks. Samuti kasutatakse siis kui soovitakse, et kasutaja astuks konkreetse sammu (nt uudiskiri, äppi allalaadimine). Liikluse loomise (ehk kodulehe külastajate arvu suurendamise) üks eesmärkidest on ka Facebook Pixelile andmete kogumine.
Traffic
Traffic eesmärgiks on suunata inimesed oma kodulehele, e-poodi või artiklit lugema – võimalusi on palju!
Millal kasutada? – Kasuta siis, kui sul ei ole selget üleskutset, kuid sooviksid suunata kasutajad enda kodulehele. Seeläbi on võimalik silma paista ka otsingumootorite seas, näidates tihedat liiklust kodukale. Kasuta näiteks siis, kui soovid oma sisu reklaamida (blogi).
Trafficu korral on sul paar erinevat pakkumisvalikut. Vaikimisi on seadeks pakkumine lingiklõpsude eest („link clicks“). Mina isiklikult kasutan kõige sagedamini „Landing Page Views“, sest siis leiab Facebook mulle kasutajaid, kes reaalselt ka maandumislehele jõuavad mitte lihtsalt ei kliki reklaamidel.
- Link clicks – Facebook edastab sinu reklaamid inimestele, kes tema arvates kõige tõenäolisemalt neile klikivad.
- Landing Page Views – Facebook edastab reklaami neile, kes nende arvates peale reklaamile klikkimist ootavad vähemalt ära lehe täieliku üleslaadimise. Seega on veidi täpsem, kui link cliks.
- Impressions – Facebook edastab sinu reklaame inimestele nii palju kordi kui võimalik.
- Daily Unique Reach – Facebook edastab sinu reklaame inimestele kuni üks kord päevas (see tähendab, et Facebook püüab jõuda võimalikult paljude inimesteni).
Engagement ehk kaasatus
See jaguneb omakorda kolmeks:
- Postituse kaasatus / Post engagement
- Lehe meeldimised / Page likes
- Sündmused / Event responses
Postituse kaasatus
Engagement reklaamitüüp on oluline selleks, et kasvatada reklaami või postituse haaratavust.
Millal kasutada? – Kui sul on orgaaniline postitus, mis toimib keskmisest paremini, ja sooviksid seda saada enamate jälgijate ja/või täiesti uute kontaktide seinale. Kui sul on väike jälgijaskond, kasuta väiksemat päevast eelarvet enda fännidele reklaamimiseks. Sellega vähendad võimalust, et nad näevad reklaami mitmeid kordi päevas.
Lehe meeldimised
Engagement kampaaniaga on lisaks võimalik reklaame suunata Facebooki lehele laikide saamise eesmärgiga.
Millal kasutada? – Kui soovid oma Facebooki lehele fänne juurde.
NB! Lihtsalt like’ide arv lehel on pigem väärtusetu.
Sündmused
Sündmuse kampaaniaga on võimalik reklaamida oma üritust, sellele reageerimine.
Millal kasutada? – rakendatav vaid Facebookis loodud ürituse reklaamiks. Muul juhul saad kasutada nö. RSVP kohana. Kui huviline ennast ürituse lehel ära märgib, hakkab ta saama teateid sellest üritusest, mis loodetavasti tõstab tema osalemishuvi.
App installs
Eesmärgiks enda äpi allalaadimisi kasvatada.
Millal kasutada? – Antud reklaami tüüpi on kasulik äppide omanikele, kes soovivad rohkem tõmbamisi saada.
Video views
Eesmärk on suurendada video vaadatavust/nähtavust.
Millal kasutada? – Video on üks populaarsemaid sisuliike. Uuringutega on leitud, et videotel on kõrgeim CTR (click through rate).
Seega, kui sul on maailmale jagada midagi läbi videopildi, kasuta seda reklaamkampaaniat.
Video Views reklaamikampaania võimaldab hiljem suunata reklaami inimestele, kes vaatasid videost 25%, 50%, 75% või 100%. See on suurepärane võimalus reklaami tagasisuunamiseks, sest inimesed, kes vaatasid videost näiteks 50%, on kordades suurema tõenäosusega huvitatud sinu pakkumisest.
Videoreklaam toimib hästi ka toodete reklaamimiseks, sest sul tekib võimalus oma toodet esitleda ning seeläbi selgelt välja tuua toote omadused.
NB! Soovitame Facebooki reklaami puhul videod lühikese ja tabavana hoida.
3 Olulist asja mida üks hea Facebooki reklaamvideo sisaldab:
- TÄHELEPANU PÜÜDMINE. Esimesed 3-7 sekundit videost on kõige oluliseimad – keskenduda tuleks tähelepanu püüdmisele.
- KVALITEETNE SISU. Video peab olema selge ja õpetlik või meelelahutuslik.
- ÜLESKUTSE. Video lõpus on oluline välja tuua mida sa soovid, et kasutaja teeks (nt ostmine, lugemine, likemine).
Lead generation
Lead Generation reklaamitüüp võimaldab kasutada Facebooki platvormi kontaktinfo kogumiseks (nt telefon, e-mail) liitudes uudiskirjaga, küsides hinnapäringut jms.
Millal kasutada? – Kui soovid saada uusi kontakte ilma, et nad peaksid selleks suunduma sinu kodulehele. Selle CR (click rate) on suurem, kuna ühe inimesi kasutab internetis surfates telefoni ja selle vormi kaudu on mugav andmeid sisestada. Klikkides reklaamile avaneb vorm, kus automaatselt on täidetud kontaktinforead, mida klikkija on Facebookiga jaganud (nimi, e-mail). Seega mugav viis vaid mõne klikiga neid registreerima panna.
Messages
Võta otse ühendust klientidega, suhtle nendega, et julgustada ette võtma edasisi samme. Sealhulgas võimaldades ettevõtetel taasalustada olemasolevad vestlused sponsoreeritud sõnumite abil.
Millal kasutada? Neid reklaame saab paigutada Messengeri.
Reklaami juurde tekib “Click to messenger” nupp, millele vajutades avaneb vestlus sinu lehe ja reklaami lehe klikkija vahel. See kampaania annab suurepärase võimaluse astuda potentsiaalsete klientidega vestlusesse ning vastata küsimustele, mis neil tekkida võivad – inimeselt inimesele müük on tunduvalt tõhusam, kui lihtsalt teksti-, pildi- või videoreklaam.
Conversions (kategooria)
Conversion kategooria alla kuuluvad kampaaniad, millega anname Facebookile selge ülesande optimeerida reklaame meie soovitud tegevustele (tavaliselt näiteks päringu saatmine, e-poe ost, uudiskirjaga liitumine – piire ei ole seni, kuni tegevus on Facebook Pixeliga mõõdetav). Seda reklaamkampaania tüüpi näitab Facebook reklaami nendele, kes kõige tõenäolisemalt on valmis tegema konversiooniks seadistatud tegevust.
Conversions ehk konversioon
Conversion kampaaniad kasutavad Facebooki mahukat andmebaasi selleks, et leida sinu tootele või teenusele ideaalne klient.
Millal kasutada? – Luues Conversion kampaania, ütled, et Facebook leiaks teisi inimesi, kes on võimalikult sarnased inimestega, kes sinu soovitud tegevusi juba teinud on (ostnud, saatnud päringu, osalenud webinaril jne).
Üks hea nipp, kuidas seadistada seda väiksema konversiooni korral on see, et vali konversiooni tegevuseks 1 samm eespool olev tegevus. Näiteks ostu asemel optimeeri ostukorvi lisamisele või tooteinfo vaatamisele.
NB! Ära unusta Facebook Pixelit seadistada! Ilma selleta ei ole võimalik konversioone seadistada!
Catalogue sales
Catalogue Sales eesmärk on e-poes (pooleli jäänud) ostukorvi lõpetamine/toodete tutvustamine.
Millal kasutada? – Eriti hea jaemüüjatele. Catalogue Sales võimaldab kasutada reklaamitüüpi, mille abil saab reklaami suunata inimestele, kes on e-poes mõningaid tooteid juba vaadanud – see on eriti hea lahendus ettevõtetele, kellel on palju erinevaid tooteid. Süsteem töötab nii, et kui keegi on poes vaadanud ühte toodet, suunab sama toote reklaami koheselt sellele inimesele Facebookis ning soovi korral saab lisada ka reklaamile juurde soodustuse.
Store traffic
Eesmärk on reklaamida läheduses olevatele inimestele oma füüsilise poe asukohta.
Millal? – Selle eesmärgi abil saad luua iga oma asukoha jaoks kohandatud reklaame ja edastada neid läheduses olevatele inimestele, et teoreetiliselt suurendada kaupluste külastusi ja müüki.
Kui oled hätta jäänud reklaamide seadistamisel, siis võta julgelt ühendust!